Професійно-технічне училище № 30 с. Торговиця
ОГОЛОШУЄ ПРИЙОМ УЧНІВ
НА 2024-2025 НАВЧАЛЬНИЙ РІК
НА БАЗІ БАЗОВОЇ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ (9 КЛАСІВ)
ЗА СПЕЦІАЛЬНОСТЯМИ:
1.ТРАКТОРИСТ–МАШИНІСТ С/Г ВИРОБНИЦТВА (КАТЕГОРІЇ А1,А2);
СЛЮСАР З РЕМОНТУ С/Г МАШИН ТА УСТАТКУВАННЯ;
ВОДІЙ АВТОТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ (КАТЕГОРІЇ В, С)
(Термін навчання – 3 роки з одержанням середньої освіти).
2. МУЛЯР; ШТУКАТУР; ЕЛЕКТРОЗВАРНИК РУЧНОГО ЗВАРЮВАННЯ
(Термін навчання – 3,5 роки з одержанням середньої освіти)..
3. КУХАР; КОНДИТЕР
(Термін навчання – 3 роки з одержанням середньої освіти).
4. КОНТРОЛЕР- КАСИР; ОФІСНИЙ СЛУЖБОВЕЦЬ (БУХГАЛТЕРІЯ)
(Термін навчання – 3,5 роки з одержанням середньої освіти).
НА БАЗІ ПОВНОЇ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ (11 КЛАСІВ)
ЗА СПЕЦІАЛЬНОСТЯМИ:
1. КУХАР; КОНДИТЕР (Термін навчання 1,5 року).
Початок занять 1 вересня Прийом заяв з 1 червня.
До заяви додаються:
документ про освіту;
копія паспорта та довідки про
реєстрацію місця проживання;
копія довідки ідентифікаційного
номера.
фотокартки розміром 3х4 см(6шт);
медична довідка (форма № 086-у);
копія картки щеплень;
папка швидкозшивач, файл, 20
аркушів;
НАВЧАННЯ БЕЗКОШТОВНЕ
УЧИЛИЩЕ ЗАБЕЗПЕЧУЄ БЕЗКОШТОВНИМ ПРОЖИВАННЯМ
У ГУРТОЖИТКУ ТА ХАРЧУВАННЯМ
З питань вступу до училища звертатись за адресою:
вул.І.Сірка, 42,
с. Торговиця,
Голованівський район,
Кіровоградської область,
26106
ВІДОМОСТІ ПРО ГУРТОЖИТОК:
Гуртожиток ПТУ №30 с. Торговиця
ПТУ №30 с. Торговиця забезпечене власним гуртожитком, який розрахований на 220 місць. Гуртожиток обладнаний :
1.Бібліотека
2.Архів.
3.WiFi
4.Туалет чоловічий та жіночий.
5.2 душові кімнати
6. 2 холодильники
7.2 пральні машини
8.Кухня
9.Бомбосховище
10.Пандус для осіб з обмеженими фізичними можливостями
В приміщенні гуртожитку діють гуртки для здобувачів освіти за напрямком «Акторська Майстерність» та «Вокальне мистецтво».
Біля гуртожитку є спортивний майданчик з футбольним та волейбольним полями, а також набором різноманітних турніків.
ДОСТУПНІСТЬ ОСІБ З ОСОБЛИВИМИ ОСВІТНІМИ ПОТРЕБАМИ:
ІНТЕГРОВАНА ПРОФЕСІЯ
«Слюсар з ремонту с/г машин та устаткування; тракторист-машиніст с/г виробництва категорії «А1», «А2»; водій автотранспортних засобів категорії «В», «С»»
Слюсар з ремонту с/г машин та устаткування
Робота слюсаря-ремонтника полягає в наступному:
-
огляд обладнання, яке підлягає ремонту;
-
виявлення несправностей;
-
підбір та підготовка до роботи необхідних інструментів;
-
розбирання вузлів та деталей;
-
складання дефектних відомостей на вузли та деталі, що підлягають ремонту;
-
виготовлення ескізів тих деталей, що потрібно замінити;
-
ремонт деталей, що вийшли з ладу;
-
чищення, змащування деталей та вузлів;
-
складання обладнання після ремонту;
-
перевірка роботи обладнання на холостому ходу.
Здорові та фізично розвинені чоловіки можуть легко оволодіти професією слюсаря-ремонтника. Вміння виконуватислюсарні роботи потрібні і в побуті. Та щоб стати ремонтником – професіоналом, треба мати інтерес до техніки, схильність до майстрування. Легко опановують професію слюсаря-ремонтника, ті, хто в шкільні роки займалися в гуртках технічної творчості.
Тракторист-машиніст с/г виробництва категорії «А1», «А2»
Професія, що потрібна селу і народному господарству України є професія тракториста-машиніста сільськогосподарського виробництва.
Сучасний тракторист володіє знаннями та навиками багатьох сільськогосподарських професій: водія, саме тракториста, механіка, знає будову і правила експлуатації тракторів і сільськогосподарських машин, систему технічного обслуговування машино-тракторного парку, ознаки основних несправностей і способи їх усунення. Він має необхідні знання основних правил агротехніки і прогресивної технології механізованих робіт з вирощування сільськогосподарських культур
Праця тракториста відноситься до фізичної праці середньої тяжкості. Для неї характерні фізичне навантаження, емоційне напруження, напруження слуху та зору, одноманітність робочих рухів, фіксована робоча поза.
Тракторист повинен вміти працювати на глиняних полях, у болотних заростях, в інших складних умовах з використанням причіпної техніки, обирати найбільш ефективні та продуктивні способи та прийоми роботи
В роботі на тракторах важливим є професійний слух. Незначні порушення у роботі двигуна та механізмів, які часто супроводжуються зміною характерних звуків, вчасно сприйняті і помічені, можуть запобігти аваріям та неполадкам. Технічне мислення, наочно-образна пам'ять і просторове уявлення допомагають трактористу швидко орієнтуватися в різних виробничих умовах, успішно вирішувати виробничі питання.
Водій автотранспортних засобів категорії «В», «С»
Автомобільна техніка широко застосовується як у виробництві, так і у обслуговуванні. Залежно віл цього і сам водій набуває відповідної спеціалізації.
Під час навчання майбутні водії вивчають матеріально-технічну частину автомобіля, двигун, паливну систему, електрообладнання та ін. Але найбільша увага приділяється вивченню правил дорожнього руху та набуттю практичних навичок щодо керування автомобілем.
Сидячи за кермом, водій несе моральну та кримінальну відповідальність за наслідки своїх дій, за життя пасажирів, перехожих, за збереження техніки, що йому доручена, тому до цієї професії залучаються особи, яким виповнилось 18 років та які не мають медичних і психологічних протипоказань щодо професії.
Точність, швидкість, впевненість у своїх діях - головні риси, що характеризують майстерність водія, і залежать вони від його особистих якостей.
Він повинен вміти концентрувати та переключати увагу, щоб одночасно слідкувати за роботою автомобіля і роботою двигуна. При здійсненні ведення автомобіля водій майже одночасно виконує ряд операцій: повертає рульове колесо, вижимає педаль, гальмує або переключає швидкість, слідкує за рухом інших учасників дорожнього руху. Важливою властивістю уваги водія є також її стійкість. Вона сприяє досягненню якості у роботі, культури управління автомобілем і ефективності використання транспорту.
ІНТЕГРОВАНА ПРОФЕСІЯ
«Муляр; штукатур; електрозварник ручного зварювання»
Муляр
Сьогодні професія муляра дуже престижна і шанована суспільством. Саме він втілює у життя ідеї архітекторів і проектувальників, зводить просторові конструкції промислових споруд, будівлі суспільно-побутового призначення та житлові будинки.
Основні виробничі операції муляра: зведення фундаментів, мурування стін будівель різного призначення, мостів, промислових гідротехнічних споруд, печей, кам’яних конструкцій з штучного каменю, установка балконних плит, монтування сходових площадок, роботи з улаштування бутобетонних фундаментів, горизонтальної гідроізоляції фундаменту рулонними матеріалами, теплоізоляційні роботи.
Майбутньому муляру бажано мати:
-
розвинені зорові та слухові органи,
-
гарну пам'ять на рухи та рельєф поверхні,
-
гостре практичне мислення, координованість та взаємозамінність дій обох рук;
-
вміння концентрувати, розподіляти та переключати увагу,
-
вміння попередньо розраховувати власні робочі дії та рухи, пристосовуватись у роботі до ритму та темпу праці напарника по ланці. Відчувати красу будівлі і власної праці.
Штуктур
Штукатурні роботи сприяють досягненню довговічності споруд, архітектурно-декоративної привабливості. Від штукатурів залежить, щоб стіни і стелі були рівними, без западин і горбів, дверні і віконні скоси - дзеркально гладкими, архітектурні деталі - геометрично чіткими. Це штукатури готують будинок або споруду під остаточне оздоблення – фарбування або облицювання.
Основні виробничі операції штукатура:
-
готує поверхню конструкцій і частин будівель і споруд під штукатурку;
-
вирівнює, насікає поверхню механізованим інструментом, прибиває драночні щити;
-
приготовляє розчини для різних видів штукатурки - декоративної, гідроізоляційної та ін;
-
вручну або механізованим інструментом наносить штукатурку, обробляє поверхню після оштукатурення;
-
прибиває до поверхонь або натягує на каркаси металеві сітки, наносить на них розчин;
-
проводить обробку колон, пілястрів, балок, фасадів декоративною штукатуркою;
-
виконує ремонт різних видів штукатурки.
Електрозварник ручного зварювання
Електрозварник виконує ручне електродугове, плазмове зварювання (різання) деталей, конструкцій та труб із сталі, чавуну, кольорових металів і сплавів, зварювання на автоматах, у тому числі обладнаних телевізійними, фотоелектронними та іншими пристроями, напівавтоматичне зварювання за допомогою автоматичних маніпуляторів..
Ця професія більше підходить молодим людям, які мають навички роботи з технікою, з рішучим, ціленаправленим характером, волею і самодисципліною.
Електрозварник повинен мати добру зорово-рухову, короткочасну та оперативну пам'ять, зосередження та стійкість уваги, практичне мислення, розвинену просторову уяву, високий невербальний інтелект.
Ймовірність працевлаштування за професією електрозварника досить висока. Потреба у робітниках цієї професії постійна і має тенденцію до зростання.
Професія електрозварника має сталий попит на ринку праці.
У переважній більшості регіонів України електрозварники без особливих ускладнень знаходять роботу в будівельних організаціях, на фабриках і заводах, у авторемонтних майстернях та станціях технічного обслуговування тощо. Таким чином, професія електрозварника має сталий попит на ринку праці.
Ризик безробіття у зварників мінімальний і пов'язаний перш за все з недостатньою кваліфікацією та досвідом роботи. Попитом на регіональному ринку праці користуються чоловіки.
Висококваліфіковані електрозварники, які володіють суміжними професіями, мають більші шанси щодо працевлаштування, в тому числі в порядку міждержавного обміну робочою силою.
ІНТЕГРОВАНА ПРОФЕСІЯ
«Кухар; кондитер»
Кухар
Кухар – найбільш поширена професія серед працівників сфери обслуговування, вона й найбільш давня. Кухар – це людина, яка готує, оздоблює, відпускає страви, кулінарні вироби. Останнім часом під дією науково-технічного прогресу підприємства масового харчування обладнуються новою сучасною технікою та переходять на прогресивні методи роботи. Праця кухарів все більше механізується, їм активно допомагає техніка та електроніка.
Праця кухаря належить до розряду фізичної праці середньої тяжкості. Кухарем можуть працювати як жінки, так і чоловіки різного віку.
Мережа приватних закладів ресторанного господарства з кожним роком розширюється за рахунок створення невеликих кафе, кафе закусочних, кафетеріїв, міні-барів. Така форма господарювання потребує фахівців-універсалів, здатних не тільки готувати їжу, але й організовувати закупівлю сировини, складати калькуляцію оформляти й подавати страви тощо.
Кухар повинен мати хороший загальний інтелект, добре розвинені дотик та нюх; координацію рухів рук; високі показники концентрації, переключення, стійкості та об'єму уваги; добре розвинену довготривалу, мовно-логічну, зорову, образну, оперативну пам'ять.
Особисті якості: добросовісність, ввічливість, охайність, комунікабельність.
Професійні знання і навички, набуті під час освоєння професії кухаря, можна застосувати, працюючи офіціантом, барменом, буфетником, кулінаром борошняних виробів, тісторобом, пекарем, кулінаром виробів з риби та продуктів моря, з м’яса птиці та кролів.
Кондитер
Кондитер - це професійний кухар, що створює кондитерські вироби, десерти та іншу запечену їжу.
Кондитер займається приготуванням різних видів тіста, начинок, кремів по заданій рецептурі. Випікає і прикрашає продукцію. Це високоякісні, різноманітного виду, смаку та аромату харчові продукти. Більша частина робіт виконується вручну за допомогою спеціальних інструментів, перетворюючи професію кондитера в мистецтво.
Обмежень щодо статі та віку немає, працюють і жінки, і чоловіки - особливо останнім часом, коли почали відкривати приватні кондитерські. Однак відомо, що найкращі кухарі та кондитери - саме чоловіки.
Професія кондитера – універсальна. Знання набуті знання можна реалізувати в усіх галузях харчової промисловості, а тут перелік професій дуже великий.
ІНТЕГРОВАНА ПРОФЕСІЯ
«Контролер-касир; офісний службовець (бухгалтерія)»
Офісний службовець (бухгалтерія)
На сучасному етапі бухгалтер однаково повинен володіти методами оперативного бухгалтерського обліку і фінансового аналізу, його можна назвати "фінансовим менеджером", "бухгалтером-аналітиком", і оволодіння новими методами роботи неможливе без використання сучасної комп’ютерної техніки, що звільняє його від рутинної лічильної роботи.
Від бухгалтера вимагаються добра зорово-моторна координація, добре розвинуті відчуття дрібних м'язів пальців рук, точність сприймання, розвинуте абстрактно-логічне мислення. Він повинен мати добру оперативну і смислову пам'ять.
Особливо важливою є така якість бухгалтера, як принциповість. Він повинен неухильно виконувати підготовку керівних документів з фінансової діяльності, а не просто виконувати вказівки керівництва. Якщо керівник неправий, порушує законодавство, то бухгалтер повинен зайняти принципову позицію і не допустити порушення фінансової дисципліни.
Бухгалтер зобов'язаний ефективно діяти у ситуаціях, що постійно змінюються на підприємстві і поза ним. Бухгалтер має своєчасно виявляти зміни в діяльності підприємства, його фінансових справах та відповідно реагувати на них.
Тільки добре знаючи чинне законодавство, організацію обліку, вільно розбираючись у технології та економіці виробництва, в принципах організації і планування діяльності, її аналізі, бухгалтер правильно визначить економічну доцільність тієї чи іншої господарської операції, підкаже керівнику доцільне рішення господарських і фінансових питань застереже від порушень державної дисципліни
Престиж професії зростає, до неї приходить більше юнаків та молодих чоловіків.